Forklift Takibi ve çarpışma önleme sistemi görseli

ITECH AIM Konteyner Terminali Çözümü ile işletme sahanızdaki tüm araçların ve personelin konum ve durum bilgilerine anlık olarak erişebilirsiniz. Konteyner operasyonlarını tespit ve kayıt edebilirsiniz. Ekipman kullanımını optimize edebilir ve filonuzu artan iş hacminize göre minimumda tutabilirsiniz.

Kullanılan patentli radyo frekans konumlama teknolojisi ile %95 ihtimalle maksimum 30 cm. konum hassasiyeti sağlanmaktadır. Bu alanda dünya lideri olan konumlama sistemi ayrıca, santimetre hassasiyetli RF konumlama sistemleri arasında dünyadaki benzerlerine kıyasla 2 kat maliyet avantajı sunar. GPS sisteminin güvenilir ve başarılı olmadığı konteyner terminallerinde rahatlıkla çalışması sistemin en büyük artılarındandır.

Çarpışma önleme özelliği ile takip edilen stacker ve diğer konteyner operasyon araçlarının birbirleri ile veya personel ile çarpışmaları engellenir. Sisteme tanımlanan her araç kendi "Güvenli Çalışma Alanına" sahiptir. Çalışma alanı; aracın boyutu, ağırlığı, tipi, hızı, civarındaki araç sayısı, konumu, sürüş zamanı ve sürücü uzmanlık seviyesine göre dinamik olarak ayarlanabilir. Herhangi bir araç veya personel, başka bir aracın güvenlik alanına girdiğinde; aracın sürücüsüne sesli ve görsel uyarı gönderilir.


Takip edilen konteyner araçlarının yakıt durumları, motor çalışma süreleri, aktif çalışma süreleri ve hızları gibi sensör bilgileri CAN Bus üzerinden alınarak yakıt tasarrufu da sağlanmaktadır.

Partnerliklerimiz